Nové Vinařství

Nové Vinařství

Poskytujeme množstevní slevy a servis.

Obchodní zastoupení Nové Vinařství.
Za podmínek Nového Vinařství zásobujeme :
restaurace, vinotéky, firmy a privátní klientelu.

O vinařství 


NOVÉ VINAŘSTVÍ vstupovalo v roce 2005 na trh s jasným cílem stát se nejprogresivnějším hráčem na trhu vínem. Nyní, s odstupem čtyř let, můžeme hrdě prohlásit, že se nám to podařilo! A to především díky progresivnímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína, kladoucímu důraz nejen na kvalitu vína, ale i na kvalitu obalu. Nové Vinařství použilo jako první v České republice moderní šroubové uzávěry a následně i skleněné uzávěry VÍNO–LOK. V roce 2007 pak získalo cenu „Manažerský počin roku v oblasti designu“.

Rychlý nástup na trh podpořily i masivní investice do vinic i do samotného vinařství, které bylo postaveno „na zelené louce“ v roce 2005 ve velmi moderním stylu. NOVÉ VINAŘSTVÍ vysázelo v letech 2003 a 2004 v České republice celkem 102 ha vinic ve dvou viničních tratích: „Langewarte“ (62 ha) a „Slunečný vrch“ (40 ha) nedaleko Mikulova. Ve vinicích se pracuje velmi pečlivě s důrazem na co nejvyšší kvalitu hroznů. Provádí se značná redukce hroznů tak, aby se zatížení keřů pohybovalo mezi 1–2 kg hroznů. Sklizeň se provádí výhradně ručně, a to v několika fázích od září do listopadu. Některé keře se tedy sklízí i na tři etapy. V NOVÉM VINAŘSTVÍ se sklízí podle jednotlivých odrůd. Z bílých, červených i modrých hroznů se vyrábí pouze bílá a růžová vína! Z takto vzniklé rozmanité škály odrůdových vín se následně vyrábí několik druhů vín: Cuveé – směsná vína, Cépage – odrůdová vína, Léger – nízkoalkoholická vína, Murmure – perlivá a šumivá vína a Jus de Langewarte – hroznové mošty.


Zajímavostí jsou dvě červená vína v nabídce Nového Vinařství (Cépage Modrý Portugal a Cépage Zweigeltrebe), která pochází z „dílny“ rakouského vinaře Gerharda Toifla, vyhlášeného výrobce červených vín. Tyto s ním Nové Vinařství mění za Veltlínské zelené. Nové Vinařství přivezlo v roce 2006 do České republiky první medaile z prestižní londýnské soutěže vín DECANTER WORLD WINE AWARDS. Během čtyř let jich získalo celkem deset. K tomu navíc osm medailí z CONCOURS MONDIALE DE BRUXELLES.

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI